Türkiye’de de şubeleri olan Body Shop iflasla karşı karşıya

Danimarka’nın E24 gazetesine göre, ünlü kozmetik markası Body Shop’un Danimarka şubesi iflas başvurusunda bulundu. Bu durum, 15 mağazanın kapatılmasını gerektiriyor. İflas başvurusu sonucunda yaklaşık 90 kişinin işi etkilenecek. The Body Shop’un Danimarka Kıdemli Perakende Müdürü Tine Mohr Jensen, iflas haberinin personeline dün verildiğini belirtti.

Body Shop’un Britanya kolu da iflasla karşı karşıya. İngiltere’de yeniden yapılanmaya giden şirket, önümüzdeki haftalarda 75 mağazasını kapatacağını ve 489 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı.

Body Shop, 2006 yılında L’Oréal tarafından satın alındı, ardından 2017’de Fransız kozmetik devi tarafından Brezilyalı kozmetik üreticisi Natura&Co’ya 1 milyar Euro’ya satıldı.

Ancak markanın karlılığını yeterli görmeyen Natura, geçtiğimiz yıl Kasım ayında markatı 207 milyon Sterlin değerinde bir anlaşmayla özel yatırımcı Aurelius Group’a sattı.

Next’in sıkıntılı güzellik markasını satın almak için yarıştığı bildiriliyor. İşletmenin, Aurelius Grubuna ait güzellik markasının varlıklarını satın almak için potansiyel bir anlaşma konusunda FRP’ye başvurduğu söyleniyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir