Sebahat Tuncel: HDP bizim, Yeşil Sol Parti bizim, EMEP bizim, TİP bizim!

Kobanê davasında tutuklu yargılanan eski DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel cezaevinden seçim mesajı paylaştı. Tuncel, “HDP bizim, Yeşil Sol Parti bizim, EMEP bizim, TİP bizim! Hayatı biz kuracağız” dedi.

Tuncel, “Cinsiyetçi, milliyetçi, dinci anlayışa karşı özgürlükçü, eşitlikçi anlayışı örgütlemek hepimiz için tarihi bir sorumluluktur” ifadelerini kullandı.

Tuncel, her seçimin önemli olduğunu ancak bu seçimin Türkiye siyaseti açısından kritik bir öneme sahip olduğunu belirterek “Bu süreçte ben değil biz, tek değil çok, kutuplaştırıcı değil birleştirici olmalıyız” dedi.

Sebahat Tuncel’in mesajı şöyle:

“Herkese merhaba, Her seçim önemlidir elbette ama bu seçim Türkiye siyaseti açısından kritik önemde ve herkesin bunu bilerek hareket etmesi gerekir. Özellikle de biz sosyalistlerin.

Bu süreçte ben değil biz, tek değil çok, kutuplaştırıcı değil birleştirici olmalıyız. Cinsiyetçi, milliyetçi, dinci anlayışa karşı özgürlükçü, eşitlikçi anlayışı örgütlemek hepimiz için tarihi bir sorumluluktur.

Seçimlere 40 gün gibi kısa bir süre kalmışken tartışmaları bitirip harekete geçmek gerekir.

HDP bizim, Yeşil Sol Parti bizim, EMEP bizim, TİP bizim! Hayatı biz kuracağız. Emek ve Özgürlük İttifakına başarı dileklerimi bir kez daha iletiyorum. Kazanacağımıza inanıyorum! Jin Jiyan Azadi!” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir