Naci Görür’den yeni uyarı! Deprem tehlikesini tek tek açıkladı

Naci Görür’den yeni uyarı! Deprem tehlikesini tek tek açıkladı. Naci Görür’ün Adana uyarısı büyük ses getirecek. Adana ve Kahramanmaraş’ta meydana gelen son depremlerin ardından Jeolog Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabı üzerinden Adana’ya dikkat çekti ve yetkilileri uyardı. Açıklamalar sonrasında Adana deprem risk durumu araştırmaları da hız kazanmış durumda.

NACİ GÖRÜR’DEN ADANA UYARISI

Naci Görür’ün uyarısı şöyle oldu;

“Yağmurlu-Göksun-K. Maraşta 5,1 ve 4,1 depremler oldu. Daha önceki tweetlerimizde de belirttiğimiz gibi, bu depremler 6 Şubat Gaziantep ve K. Maraş depremlerinden sonra Sürgü fayının Göksun civarındaki en batı ucunda meydana geldi. Stres transferi nedeniyle muhtemelen Göksun’dan Adana havzasına inen faylar üzerinde hareketlenmeler beklenebilir. Geçmiş olsun.”

“SORGUN FAYI KIRILMADI”

Habertürk’te yer alan habere göre; Jeolog Prof. Dr. Naci Görür’ün önceki değerlendirmeleri ise şu şekildeydi:

K.Maraş’ta 7.5 deprem üreten Sürgü fayı kırıldı ama onun batı-güneybatı uzanımı olan Sorgun fayı kırılmadı. Bu fay Adana havzasına dallanarak devam ediyor. Maraş, Yumurtalık, Osmaniye ve Ceyhan yörelerinde DAF’ın kolları var.

“STRES TRANSFER ETMİŞ OLABİLİR”

Bu kollar üzerine Maraş ve Gaziantep depremleri stres transfer etmiş olabilir diye yönetimleri uyardık. Amaç doğru şeyler yapmak, yerleşim yerlerimizi deprem dirençli yapmak. Bilim durum ne ise onu söyler, istediğimizi, hoşumuza gideni değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir