Döndü Boztepe olayı nedir, bulundu mu?

78 yaşındaki Döndü Boztepe’ye haftalardır ulaşılamıyor. Afyonkarahisar’a bağlı Çukurkuyu beldesinde yaşayan Döndü Boztepe, 6 Şubat Pazartesi günü akşam saatlerinde ayrıldığı evine geri dönmedi. Astım hastası olan Boztepe’nin sağlık durumundan şüphe duyan yakınları, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye jandarma, AFAD ekipleri sevk edildi. Günlerdir süren arama neticesinde bulunamayan Boztepe için ekipler, köy ve çevresinde arama başlattı. Kayıp kadını bulmak amacıyla aralarında vatandaşlar, İlçe Jandarma Komutanlığı ve AFAD personelinin bulunduğu 50 kişilik ekip ve bir iz takip köpeği, bir kadavra köpeği ile arama çalışmaları sürdürülüyor. 21 gündür devam eden çalışmalarda kadınla ilgili herhangi bir ize ulaşılamadı.

ODUNLARINI ÇALAN ADAMDAN ŞÜPHELENDİLER

Annesini aramak için Müge Anlı’ya başvuran oğlu Uğur köyde annesini rahatsız edenlerin olduğunu söyledi.

Boztepe’yi rahatsız eden ve evinin önündeki odunlarını çalan Mehmet Tunç’un yaşlı kadına zarar verdiği iddiası gündemdeydi.

Döndü Boztepe’nin oğlu canlı yayında Mehmet Bey’in gerçekleri söylemesini istedi. Sürekli yalan söylediği iddia edilen adamın Döndü Boztepe’nin biriyle kaçtı iddiası oğlunu sinirlendirdi. Annesinin öz bakımını bile kendi yapamadığını söyleyen adam kaçma ihtimali olmadığını söyledi.

ÇOCUKLUK AŞKINA KAÇTI İDDİASI

Suçlamaların odağındaki Mehmet Tunç, Döndü Boztepe’nin çocukluk aşkı Mevlüt Eryılmaz ile yasak aşk yaşadığını öne sürdü.

Çocukluk aşkından gelen itiraf herkesi şaşkına çevirdi

Mevlüt Eryılmaz:”118’den telefonunu buldum. ” itirafında bulundu. Eryılmaz’ın “Bir iki yıldır görüşüyorduk” sözleri üzerine araya giren araştırmacı gazeteci Müge Anlı, öğrendiğim kadarıyla telefonda çok sık görüşüyormuşsunuz dedi. Mehmet Tunç’un eşinin bu ilişkiye göz yumuyordunuz sözleri, Döndü Boztepe’nin oğlu Uğur’u çılgına çevirdi. O anlarda stüdyoda gerilim her geçen dakika yükseldi. Mevlüt Erylmaz’ın talihsiz kadını kaybolduğu gün hiç aramaması da akıllarda soru işareti bıraktı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*